16 listopada 2012

S.Z.T.U.K.A.

To książka, którą czyta się jednym tchem! Po D.O.M.K.U, D.E.S.I.G.N i M.O.D.Z.I.E przyszła kolej na S.Z.T.U.K.Ę. (wydawnictwa Dwie Siostry, zerknij TU po szczegóły). Książka jest prezentem od naszych Warszawiaków. Wcześniej Zajączek kręcił się przy niej przy okazji wizyt w księgarni, wertując ją wciąż od nowa. Przykuwała jego wzrok, nęciła kolorowymi ilustracjami. Siadał więc w "swoim" kąciku i niespiesznie przewracał kartkę po kartce. Gdy moja MoMo poprosiła o upominkową inspirację bez zastanowienia odparłam: "S.Z.T.U.K.A.!
Bo, przykuwa uwagę dziecka szatą graficzną (ilustracje Aleksandry i Daniela Mizielińskich) i skupia uwagę dziecka na treści (fantastyczny styl Sebastiana Cichockiego-dyrektor programowy Muzeum sztuki Współczesnej w Warszawie). Treści szalenie zajmującej. Cierpliwie tłumaczy na czym polega współczesna sztuka, jak ją rozumieć. Uczy pojęć i terminów, przekonuje, że sztuka może być kreatywną zabawą. A to przecież coś co dzieci lubią najbardziej!

S.Z.T.U.K.A* czyli Szalenie Zajmujące Twory Utalentowanych i Krnąbrnych Artystów


    
 

2 komentarze:

 1. wybieram się za 2 tyg na targi książki a lista staje się coraz dłuższa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chcę Cie martwić, ale może się okazać, że pozostanie otwarta:)
   My w każdym razie ciągle coś do niej dopisujemy. A potem czytamy z wypiekami na policzkach. A wam życzymy dobrej lektury i pozdrawiamy!

   Usuń