17 marca 2014

KASIA I HAFT GOBELINOWY

W pewne deszczowe przedpołudnie zapukaliśmy do drzwi GALERII POD CHMURKĄ. W środku czekała już uśmiechnięta KASIA i LOOKarna. Wnętrze wypełniły wygodne pufy, zapach świeżo parzonej, zielonej herbaty oraz ciepło białych świec. Po środku usadowił się wielki, wiklinowy kosz, a w nim tłoczyły się kolorowe główki włóczek. Gdzieniegdzie pobłyskiwało złoto-srebrne ucho tępej igły. Bo, igła do haftu gobelinowego nie może być ostra! Zajączek Mały dostał swój kawałek kanwy, który mozolnie i cierpliwie zakrywał szarym haftem. Jako jedyny mężczyzna w towarzystwie budził wielką sympatię i uznanie. I zdecydowanie szybciej ode mnie pojął zawiłości warsztatu tkackiego. Warsztaty haftu gobelinowego prowadzone przez Kasię zachwyciły. Ciepłem i spokojem jej głosu. Cierpliwością tłumaczenia. Smakiem i aromatem własnoręcznie przygotowanej brukselki zmieszanej z pęczakiem i słonecznikiem. A przede wszystkim urzekły atmosferą. Niewymuszoną, naturalną, dającą chwilę wytchnienia i radości przebywania w gronie ludzi tak samo postrzegających życie. Jak to było mi potrzebne! Takie "babskie darcie pierza" jak mówi Kasia. Dłonie zajęte dzierganiem dały wytchnienie zmęczonej głowie. A trwająca wokół rozmowa koiła serce. Dla takich chwil warto zostawić całą resztę. Nieposprzątane mieszkanie, górę prania, pustą lodówkę i Ważne Sprawy Do Załatwienia.

Z galerii Zające Dwa wyszły z Kasiną poduchą pod pachą (to ta na zdjęciu) oraz małym zestawem jej autorskiego wzoru do samodzielnej nauki. No i oczywiście z pierwszym, własnym haftem. Niedokończonym wprawdzie, ale co tam!  Dajcie mi małą chwilkę, a pokażę go w całej okazałości:) 

PS. Cudowności, które wyskakują spod igły Kasi można nabyć TU . Ale jeszcze milej spotkać się z Kasią na jej warsztatach. Trzeba tylko zajrzeć o TU.

2 komentarze:

 1. Poznałam Zające Dwa. Te mniejsze.
  Urocze spotkanie. Dziękuję bardzo, bardzo.
  Zając Trzeci, ten największy, musi być bardzo szczęśliwym człowiekiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To my dziękujemy Kasiu! Za spotkanie, za naukę, za wszystko!!

   Usuń