7 maja 2013

KODOMONOHI

W niedzielę razem z MANGGHA świętowaliśmy KODOMONOHI, czyli japoński Dzień Dziecka. Na wyspach Kwiatu Kwitnącej Wiśni obchodzi się go w maju. Zajączek Mały miał więc rozgrzewkę przed czerwcem :) 
Symbolem tego święta są flagi karpie, rozwieszane w każdym japońskim domu, w którym mieszka dziecko. To właśnie one przywitały nas radośnie trzepocząc na wietrze.
Motyw karpia pojawił się również na słodyczach, które Zajączek Mały wygrał w bingo. Swoją drogą, cóż to były za emocje! Zamiast cyfr, wpisywało się wcześniej poznane japońskie słowa. Te odczytywała później prowadząca. Wymagało to dobrej pamięci i refleksu. Zabawa była przednia! A jej finał bardzo smaczny. Był też czas na twórczą zabawę. Malowanie kamieni. Mój przybrał japońskie barwy. Zajączka Małego dużo bardziej ekspresyjne, prawdziwie wiosenne.
Po artystycznych zmaganiach Zajączek zaspokoił ducha walki. Spróbował swoich sił w kendo. I choć przeciwnik był o wiele starszy, to młodszy zawodnik wyszedł z tej potyczki cało. Z szerokim uśmiechem na buzi. Świętując kodomonoshi Zajączek wykonał jeszcze tekturowy bębenek a nawet nauczył się japońskiego tańca (tej przyjemności i ja nie mogłam sobie odmówić:)  Naszej zabawie cudnie przyświecało majowe słońce. Czego chcieć więcej?


2 komentarze: